מטבח כפרי

טיפים לתכנון ארונות מטבח


תכנון נכון של המטבח טומן בחובו את כל הניסיון שהלקוח צבר יחד עם הידע של מתכנן המטבחים. הרעיון בתכנון טוב ויעיל של מטבח הוא התחשבות בשיטות העבודה של הלקוח, התשתית הקיימת ונוחות מקסימלית בתפעול המטבח. הידע של מתכנן המטבחים מאפשר לו להוציא לפועל תכנון מטבח בהתאם לדרישות הלקוח. תכנון ארונות מטבח צריך לקחת בחשבון מספר לא מבוטל של פרמטרים, אשר יסייעו הלכה למעשה לעצב וליצר מטבח שימושי ויפה.

ארונות מטבח ארונות קיר למטבח

תכנון נכון של ארונות מטבח

לארונות המטבח ישנו תפקיד עקרי והוא אחסון. בכל מטבח נדרשים פתרונות אחסון בכדי לאחסן כלי אוכל, כלי הגשה וכלי עבודה. משפחות דתיות ומסורתיות המקפידות על כשרות, צריכות מקום לשני סטים של כלים: חלבי ובשרי. נוסף על כך, משפחות רבות מאחסנות סטים כלים מלא ונפרד לחג הפסח. ארונות המטבח צריכים לענות על הדרישה למקומות אחסון רבים. אנו מדברים על מספר סטים של כלי אוכל הכוללים: צלחות בכמה גדלים, סכו"ם, קערות, קעריות, כוסות שתייה, כוסות יין, כלי הגשה וכדומה. אין ספק כי נדרש מקום רב לאסון. תכנון נכון של ארונות מטבח שם דגש רב על נושא האחסון בהתאם לבקשת הלקוח ולציוד אשר ברצונו לאחסן. מטבח בסגנון כפרי הוא מטבח המתאפיין במקומות אחסון רבים בזכות תכנון מטבח המתבצע לגובה עד לתקרה.

ארונות מטבח מעוצבים

בבואנו לעצב ארונות מטבח, חשוב שניקח בחשבון את כיווני פתיחת הדלתות, סוג הידיות, אביזרי הפרזול הנדרשים והמראה הכללי. מגירות וארונות מטבח משמשים לאחסון מוצרי מזון שונים, כלי מטבח ואף לאחסון מכשירי חשמל קטנים. כיוון הפתיחה והסגירה שלהם מאוד משמעותי במקום בו יש פינות ובהתאם לנוחות של הלקוח. ישנם פתרונות עיצובים כדוגמת קלאפות המאפשרות פתיחה של ארון המטבח כלפי מעלה במגע. גם במקרים אלה, חשוב לוודא כי יש מספק מקום לזרוע להתרומם. הקלאפה יכולה לבוא בחיפוי זכוכית מעוצבת או בדלת עם חריטה בעץ. מטבח מודרני לדוגמה מתאפיין בקווים נקיים וישרם ומכאן שאנו נראה ידיות אינטגרליות מובנות בדלתות ובמגירות. נוסך על כך במטבח מודרני אנו נראה הסתרה של מכשירי חשמל גדולים כגון מקרר, מקפיא ומדיח כלים בתוך ארונות המטבח.
Share Button